Člověče, nezlob se!

Už jste se setkali s tím, že jste se opravdu snažili něčeho dosáhnout, dali jste do toho maximum a prostě to nepřišlo? Stálo to hodně úsilí, snahy, energie a výsledek se nedostavil. A potom ve svém okolí vidíte, že někdo se ani tak moc nesnaží a jakoby náhodou dosáhne toho, co si přeje. Co rozhoduje o tom, jestli uspějeme, nebo ne?

V minulém čísle jsem psala o síle myšlenky. O tom, že si každý sám sobě ovlivňuje život. Existuje hodně článků, kde se píše, že člověk má myslet pozitivně, hlavně si nepřipouštět, že by mohl neuspět. Ale jak to tedy je?

Zkuste si představit, že život je vlastně hra. Hra, která má smysl – účel, překážky a také možnosti, které si člověk může zvolit, určité svobody. Ukážu vám to na příkladu hry Člověče, nezlob se.

Existují dvě varianty.

  1. Máte protihráče a cíl hry. Házíte kostkou, můžete se rozhodnout, kterou figurkou pojedete, jestli spoluhráče vyhodíte … Bojujete o to, kdo se dostane do domečku jako první.
  2. Hrajete sami se sebou. Házíte kostkou a prostě jen čekáte, až vám padnou ta správná čísla a vy se dostanete do domečku.

Která z těchto variant vás bude bavit víc? Která vám umožní zažít pocit vítězství a radost ze hry? Pokud jste zvolili A, vybrali jste si tu, která představuje reálný život. Chvilku být nahoře a chvilku dole, překonávat překážky a radovat se z jejich překonání, dosahování úspěchů a výher. Díky tomu nás život baví a je velkým dobrodružstvím.

Zkuste se na své PROBLÉMY a PŘEKÁŽKY podívat tak, jako by byly součástí hry. A vypište různé, i když možná BLÁZNIVÉ ZPŮSOBY, jak tyto PŘEKÁŽKY PŘEKONAT.

Budu ráda, když se se mnou podělíte o to, na co nového jste přišli. Buďte na chvilku malými bezstarostnými dětmi. Život je hra! Šťastné hraní!
Zanechat komentář