Finanční stabilita – pro každého z nás to znamená něco jiného. Každý máme jiné životní cíle, jiné sny, máme jinak nastavený žebříček hodnot. Proto když finanční kouč pracuje se svými klienty, jedna z prvních otázek, kterou jim pokládá, je tato:

„Co pro Vás osobně znamená finanční stabilita?“

Když si na tohle dokážete odpovědět, je to cíl, ke kterému směřujete. Všechna rozhodnutí, která dále o penězích děláte, by vás měla posunout blíž k vaši vlastní finanční stabilitě. Když si nebudete někdy jistí tím, jestli si máte to či ono pořídit, odpovězte sami sobě na otázku: „Posune mě to blíž k mojí vlastní finanční stabilitě?“

linie_financni_stability

Kde na linii finanční stability / nestability se právě nacházíte?

Cesta k finanční stabilitě je proces, který se nějakým směrem vyvíjí. Nikdy nestojíte na místě, vždy se buď přibližujete, nebo vzdalujete. Ukažte si na téhle šipce finanční stability, kde právě teď jste. Jak blízko nebo daleko jste od své finanční stability? Na vrcholu o svých penězích a svém životě sami rozhodujete. Dole jste jen ve vleku událostí.

Peníze nejsou o matematice!

Peníze jsou jen z 20 % o matematice. Z celých 80 % jsou to emoce.

Peníze jsou jen z 20 % o matematice. Z celých 80 % jsou to emoce.

Peníze a matematika toho nemají mnoho společného. Zdá se vám to divné? A kolik matematiků-milionářů jste v životě viděli? 🙂

Peníze jsou o matematice jen z 20 %. A co je ten zbytek? Zbylých 80 % jsou emoce!

To, jak o penězích přemýšlíte, jaký k nim máte vztah … rozhoduje o tom, jak jste na tom s penězi. Chcete mít víc peněz? Mít je víc pod kontrolou? Zaměřte se na těch 80 %. Změňte svůj postoj k penězům!