Jaké pravidelné informace o světové ekonomice musí každý investor nutně znát

Možná vás to překvapí, ale úspěšný investor nemusí být pravidelně informován o aktuálním vývoji světové ekonomiky. Vážně nemusí! Nevěříte?

Pokud strávíte den tím, že zkoumáte, proč se teď Číně nedaří, a druhý den budete bloumat na internetu, abyste zjistili, jak se vede brazilským firmám, a třetí den … Zkrátka pokud věnujete svůj drahocenný čas dennodennímu studiu světové ekonomiky, kdy chcete vydělat peníze na uživení své osobní ekonomiky a její rozkvět?! Než se nadějete, budete mít světové ekonomické problémy doma v obýváku.

Zadluženost, žádné úspory, finanční krize atd. Není náhodou rozumnější věnovat svůj čas sestavení osobního rozpočtu, určení cílů a strategie k jejich dosažení a jít po této cestě, ať se ve světě děje cokoliv? Kdyby takto postupovali všichni, myslím, že by se i světová ekonomika měla lépe.

Svoji ekonomiku můžete ovlivnit tím, že se dovzděláte, převezmete v práci větší zodpovědnost, zůstanete v práci o něco déle, seženete nového zákazníka, zefektivníte procesy atd. To všechno jsou rychlé a účinné věci. Zkuste takto rychle ovlivnit ekonomiku Ruska.

Neříkám, že máte ignorovat, co se děje kolem vás. Jsem ten poslední, kdo by vás k tomu nabádal. Ale pokud se týká vašich peněz, zahoďte tyhle věci za hlavu. Jen by vás brzdily. Věnujte se víc své osobní ekonomice než té světové.

Tu svoji totiž můžete mnohem lépe a rychleji ovlivnit. Pokud máte roupy a tahá vám to pozornost jinam, pak spíš než abyste se trápili propadem čínských akcií, pomozte kolegovi nebo kamarádovi, aby i on začal přemýšlet o své doživotní rentě, aby si sepsal strategické finanční cíle a začal mít svůj život víc pod kontrolou. A čert ví, třeba i díky tomuto myšlení jednoho dne budeme zase na čele světové ekonomiky, jako jsme byli za první republiky. Mimochodem, já věřím, že to můžeme dokázat.


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
Pavel Mudra
ředitel společnosti
E-mail: pmudra@k2finance.cz
Telefon: +420 777 276 137
Zakladatel finančního koučingu v Čechách. Několik let pracoval ve finančním poradenství. Spolu s kolegou vybudoval úspěšnou finančně poradenskou firmu, ze které ale odešel, když zjistil, že se společníkem nesdílí stejnou vizi. Vadilo mu, že finanční poradenství se věnuje jen 20 % problémů s penězi - finančním produktům. Chyběla mu práce se zbylými 80 % - chování k penězům, rozpočet domácnosti, navyšování příjmů, snižování výdajů, emoce ohledně peněz. Svoji vizi teď úspěšně naplňuje v K2 Finance. Má skvělou manželku, tři super děti a miluje cestování na vlastní pěst a studium podnikání a lidské mysli. V životě se řídí dvěma základními hesly: "Jaký si to uděláš, takový to máš." a "Nevěř, ověř si. A co máš ověřeno, to je pro tebe pravda. Takovou pravdu už ti nikdo nesebere."
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář