Jarní úklid vaší hlavy

Někdy to vypadá, jako kdyby první jarní paprsky slunce odstartovaly závod za těmi nejčistšími okny, nejlépe upravenou zahradou, nejzářivěji umytým autem … Jenže je tu ještě jedno místo, které bychom neměli zapomenout uklidit. A to nejen na jaře!

Před pár dny jsme úspěšně přesunuli naše kanceláře z rušného centra města Plzně do krásné vily v ulici Revoluční 35 v klidné plzeňské části Lobzy. Když jsem připravoval svou kancelář na přestěhování a procházel si věci, které jsem měl uložené ve skříních, zjistil jsem, jak moc věcí si životem nesu zbytečně.

Aplikoval jsem tedy pravidlo jednoho roku a vše, k čemu jsem se už přes rok nevrátil, jsem buď založil do hlavního archivu, a nebo ve většině případů jsem to rovnou vyhodil. Měl jsem z toho skvělý pocit a když jsem o tom mluvil s jednou mou klientkou, řekla mi: Znám ten pocit a je fakt, že vždycky když si poklidím stůl, přijde cosi nového či zajímavého.” A pod to bych se s chutí také podepsal!

Napadlo mě, co kdybychom takový rychlý úklid po předešlém dni udělali každý večer také v naší hlavě. Jak by se nám asi večer usínalo? A co teprve jak by se nám ráno vstávalo, kdybychom naši hlavu nezatěžovali nekonečnými starostmi, stresy a obavami … Řekněte sami, není to krásná představa?

Jarní úklid v hlavě

Jak by takový úklid mohl vypadat? Možností je mnoho. Někomu pomáhá krátká meditace, někdo si potřebuje zaběhat, jiný se projde v lese a někomu zase pomůže umýt večer nádobí nebo vyplít kousek zahrádky. Sám si rád vyčistím hlavu nad skleničkou vína s mou manželkou Martinou. Pomáhá nám, když si náš den vzájemně převyprávíme, shrneme a tím si ho uzavřeme.

Zkuste najít svůj vlastní recept pro pravidelný úklid své hlavy a užívejte si tak jarní atmosféru každý den.O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář