Jasný cíl = jasný směr

Přes facebook mě vyhledal člověk, který měl na základě doporučení našeho společného známého zájem o osobní koučink. Když jsme se setkali, bylo jeho zadání velmi jednoduché: „Chci získat práci, kde budu vydělávat 50 tisíc měsíčně.“

Byl přesvědčený, že právě peníze jsou jeho hlavní motivace. Nejdřív jsme se o tom volně bavili a pak jsem mu položil jednu ze základních otázek: „Proč?“ Ta otázka ho zaskočila. Po chvíli se opřel do křesla a začal vyprávět. Mluvil o tom, jak jeho přátelé za uplynulé roky profesně vyrostli, ale on zůstává stát. Moc by si přál se jim vyrovnat. Jeho jistá a pohodlná práce ho zakotvila do rutiny a on by si přál více dynamiky, úspěchu a uznání. Když o těchto věcech mluvil, bylo vidět, že se ho velmi silně citově dotýkají, že se dotýká jádra svých vnitřních tužeb a cílů.

Později jsme se vrátili k tomu, co má být hlavním cílem a výsledkem koučinku. Začalo se ukazovat, že právě změna v jeho životě, vlastní seberealizace a profesní i osobní růst jsou to, pro co je ochotný udělat „cokoliv“.

Správná definice jeho záměrů a cílů nám umožnila lépe určit směr, kterým se vydat. Abych si ověřil jeho odhodlání na svých cílech skutečně pracovat, zadal jsem mu první úkol. Měl si sehnat a přečíst jednu ze základních knih a pak mě znovu kontaktovat. Čekal jsem, že se ozve za 3 – 4 týdny. Už po 6 dnech nadšeně volal, že mu knížka v mnohém otevřela oči. To mi potvrdilo, že jsme rozkryli a definovali základní cíl a účel.

Otestujte si své cíle

Přemýšlejte, jaké emoce ve vás vaše cíle vzbuzují. Měli by pro vás být zdrojem radosti a touhy. Pokud jsou jen seznamem racionálních důvodů, proč jich dosáhnout, jen těžko v sobě budete hledat sílu k jejich dosažení.

Podrobte své cíle jednoduchému testu. Položte si u každého z nich otázku: Proč chci tohoto cíle dosáhnout?“ Možná zjistíte, že až pod tím, co se zdálo jasným cílem, leží poklad v podobě skutečného CÍLE plného touhy a vášně!O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář