Každý jsme ORIGINÁL

Opravdový život začíná tam, kde končí jistota.

Milí čtenáři, dosud jste byli zvyklí číst na tomto místě rozhovor se zajímavou osobností, která je něčím výjimečná, zajímavá, prostě originál. Své myšlenky, postoje, zážitky a plány tu prezentovali horolezec, umělecký nožíř, „bojovník“ za Českou republiku bez drog, farmář, podnikatel v oblasti vzdělávání manažerů a obchodníků, předseda Nejvyššího správního soudu.

Místo dalšího rozhovoru si dnes dovolím krátké zamyšlení, ke kterému mě tito lidé inspirovali. Ať už jsme se setkali v kanceláři, stodole, zahradním altánu nebo třeba na lavičce před hospodou za svitu baterky, všechna setkání měla společnou jednu věc. I přes všechnu dřinu, problémy a trápení, na všechny strany čišela z každého z nich RADOST. Radost z toho, co dělají.

Jim, stejně jako každému z nás, ukazuje život sem tam i svou horší tvář. Musí si projít pekelnými situacemi a čelit takovým překážkám, kdy si člověk říká, že to, co dělá, pověsí na hřebík. Jenže oni to nevzdali a jsem přesvědčen, že to ani nevzdají. V jejich podání se můžeme těšit na další skvělé věci, které vytvoří a způsobí.

Co to tedy je, co je žene dopředu? Co je drží na takové vlně energie, že ani situace, ve kterých by se spousta z nás rozhodla vykašlat na všechno, je nerozhodí a nezastaví? Co způsobuje, že z nich radost opravdu září?

Kdo hledá, najde sám sebe

Už v biologii na ZŠ jsme se dozvěděli, že žádní dva lidé nemají stejné otisky prstů. A neshodují se ani žádné dvě stopy, které na tomto světě zanechají naše životy. Každý z nás je totiž originál.

Jedna z nejdůležitějších otázek lidského života je přijít na to, v čem je člověk originální. V čem může vynikat, být prospěšný druhým? Jak může zlepšit tento svět? To něco nám musí přinášet čistou ryzí radost z činnosti samotné. Bez ohledu na překážky.

Vyplatí se hledat. A kdo nám s tím hledáním pomůže? Školy? Někomu možná … Rodiče? Ti nás častěji přivedou k tomu, že děláme to, co chtějí oni. Kamarádi? Ať to myslí sebelépe, nejsou schopni „vidět“ do našeho nitra. Nikdo z těchto lidí plně nerozpozná naší originalitu. To totiž dokážeme jen my sami.

Každý z nás má v nitru uschován ten účel, kvůli kterému je tu a jehož naplňováním bude dělat radost sobě i ostatním. Tuto naši originalitu musíme hledat hluboko uvnitř v sobě. Ve svých myšlenkách, svých pocitech a ve svém srdci.

Právě tady může nastat problém. Přes naše denní starosti a povinnosti na to přece nemáme čas. Nebo se bojíme podívat dovnitř sebe. Příliš často jsme selhali a to nás brzdí. Nevěříme, že máme schopnosti. Potřebujeme peníze, které nemáme. Možná to vypadá, že už je pozdě …

Připomíná vám něco z toho právě vás? Pak je to právě to, co vás oddaluje od radosti, kterou jsem viděl v očích těch, se kterými jsem měl tu čest dělat rozhovor.

Loni jsem slyšel krásný citát: „Opravdový život začíná tam, kde končí jistota“. Něco na tom asi bude 🙂 V každém z nás je originalita, pro kterou máme schopnosti a která nám do života může přinést hodně radosti a smyslu. Tito pánové ji našli a Vám přeji, abyste ji našli také. Každý z nás je originál.

Do nového roku Vám přeji, aby byl originální, nezapomenutelný a plný radosti!


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář