Když ptáčka lapají … aneb úrokové sazby „od“

Úrokové sazby na hypotékách jsou na historickém minimu. Řešit bydlení v současné době je SUPERVÝHODNÉ. No a kdo by nechtěl získat tu nejnižší sazbu. Ale pozor na to.

Už jste možná slyšeli o úrokové sazbě 1,79 % s fixací na 5 let. Zní to skvěle, ale co za tím vězí?

Zřízení a aktivní používání účtu v dané bance. Dobrá, proč ne.

Zřízení a používání kreditní karty dané banky. Tady už něco smrdí.

Jednorázové zaplacení úvěrového pojištění na dobu pěti let. Např.: „Dělá to 70.000 Kč, pane kliente, ale nebojte, nemusíte to platit teď. Jsme hodní, navýšíme Vám o to hypotéku.“

Podobných „výhodných“ nabídek hypoték je na trhu víc.

O co bankám vlastně jde?

Jednoduše jde bankám o to získat klienta, který bude aktivně využívat co nejvíce produktů té banky a nikdy neodejde k jiné bance.

  • Běžný účet: zde ještě člověk poměrně snadno zjistí, zda je výhodný či ne. Chceme ho ideálně bez poplatků. To je většinou podmíněno částkou, která má být pravidelně na účet připisována. A také aktivním využíváním účtu, většinou bance stačí alespoň 3 pohyby na účtu.
  • Úvěrové životní pojištění: tady už obyčejný smrtelník těžko posoudí, zda je to pro něj to pravé. Obecně je to univerzální produkt, který se dá použít jen u 100% zdravých lidí. Obsahuje spoustu výluk z pojistného plnění, které je dobré znát. Nepokrývá důležitá životní rizika (např. invaliditu 1. a 2. stupně). U mladých lidí se nevyplatí, je drahé. U starších lidí už by se i vyplatilo, málokdo z nich ale může říci, že je skutečně naprosto zdráv.
  • Udržení si klienta: bohužel ne vždy to banky dělají skvělou péčí, jak by to ideálně mělo být. Mnohdy je to smluvním ujednáním např. toho, že se klient zavazuje po skončení fixace úroku k dalšímu fixačnímu období.

Sjednat si hypotéku tak, aby Vám dělala dobrou službu, není jednoduché. Je dobré mít po boku „parťáka“, který bude „kopat“ za Vás, zná „kuchyně“ bank a prostuduje veškeré smluvní dokumenty před tím, než je bance podepíšete.

S vyřízením hypotéky Vám můžeme pomoci. Napište mi na e-mail rmudrova@k2finance.cz.O autorovi článku

Profilovka
Radka Mudrová
vedoucí úvěrového centra
E-mail: rmudrova@k2finance.cz
Telefon: +420 777 259 168
Už 10 let pomáhám klientům získávat jejich vysněné bydlení a řešit jejich finance tak, aby o nich přemýšleli jinak - aby je bavily a měli z nich radost. S rodinou rádi lyžujeme, cestujeme, jezdíme na kole...a rádi pomáháme v aktivitách, které zlepšují život lidí v téhle zemi.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář