Kouč s velkým „K“

Vladimíra Smutného by byla škoda nepoznat. Tenhle člověk ve mně zanechal hluboký dojem a stopu. Měl jsem tu čest, mít Vláďu část pracovního života za svého kouče, a rád vám ho představím aspoň tímto rozhovorem…

Vláďo, prosím, řekni nám, kdo vlastně jsi?

Jsem muž, otec čtyř dětí, manžel, syn a průvodce transformací. Pomáhám lidem dávat do pořádku jejich životy a najít jejich smysl.

Pracuji jak s běžnými lidmi, kteří mají třeba rakovinu, tak i s řediteli velkých bank či korporací. Taky provázím dlouhodobě firmy na cestě změn a zároveň jsem autorem programu Vědomý lídr a lektorem v programu pro muže Cesta Pravého Muže.

Jakým způsobem ses dostal ke koučinku a jaká byla tvoje cesta?

V období puberty jsem prošel velmi těžkým obdobím a následně se v průběhu pár let rodičům narodil mentálně postižený bratr, zemřel mi nejlepší kamarád, švagr po úraze zůstal na vozíku, měl jsem těžký úraz hlavy, rozvedl jsem se a zemřel mi otec. Dostával jsem se z toho několik let, ale zároveň v tom byl velký dar, díky kterému jsem se otevřel něčemu vyššímu, co nás přesahuje.

Pak jsem šel dělat byznys a v Microsoftu, kde jsem dlouho dělal obchodního ředitele, jsem měl asi šest koučů. Těm posledním dvěma, kteří patří ke špičce u nás, jsem jako zadání dal naučit mě koučovat, protože jsem prostě cítil, že tohle je moje cesta. Po odchodu z Microsoftu jsem odjel na Havaj, do Indie, na Bali a dalších zemí a všude studoval a učil se od domorodců nebo lokálních guru. Pak jsem vystudoval koučování na kanadské Erickson College a spojil tyhle dvě cesty dohromady do mé vlastní metody Transformačního koučování.

Cos musel na této cestě překonat a co ti dělalo radost?

O jednom období, těžkém úseku mého života, jsem už mluvil. Zažil jsem spoustu dalších pádů, kdy jsem neměl peníze, měl deprese, zkoušel drogy, kouřil jsem, pil, měl velké zdravotní problémy, prošel několik náročných vztahů. Dlouho jsem nechápal, proč jsem to vše musel prožít a dostat se z toho. Dnes už to chápu.

Těžko bych uměl lidem pomáhat, kdybych to neměl sám prožité a integrované. Radost mi dělá moje rodina, dvouletá dcera, skvělá žena a bydlení na krásném místě v Brdech. Samozřejmě moje práce a moji úžasní klienti, projekt Vědomý lídr, který přináší do byznys prostředí víc vědomí, lidskosti a moudrosti. Taky projekt pro muže Cesta Pravého Muže, kterým už prošlo na 1500 mužů a ještě nám ani jeden nevynadal :-).

Jak pracuješ sám na sobě?

Vybírám si moderní a nestandardní metody. Protože můj způsob práce umožňuje měnit lidskou podstatu, pracuji na sobě podobně. Naše životy totiž skoro z 95 % řídí naše podvědomí a běžně mají lidi 80 % obsahu podvědomí špatně nastavené. Chybné rodinné vzorce typu „MUSÍM nebo NESMÍM“, tisíce strachů a neprožité pocity nás tvarují.

Z toho plyne, proč se v rodině dědí nemoci, problémy a chování. Jenže my máme volbu a možnost to změnit. Zbourat svůj starý domeček a postavit nový na zdravých základech. Teď mám jednu Čecho-Američanku, se kterou na sobě pracuji. Je to kouč, který se zabývá člověkem jako celkem včetně všech provázaností. Umí neuvěřitelné věci. Chystám se pracovat s jednou Indkou z Londýna, která pracuje za pomoci zvuku a vibrací.

Co bys poradil čtenářům, kteří cítí, že by svůj život rádi posunuli správným směrem a neví jak, nebo který směr je správný?

Lehčí otázku nemáš? 🙂 Posílám lidi, co se v životě ztratili, na dva dny a jednu noc do lesa. S jasným záměrem najít svůj směr. V rámci Vědomého lídra používáme podobný čtyřdenní lakotský (indiánský) rituál pro hledání životní vize. Každopádně bych začal nějakou rozvojovou knížkou a pokračoval bych tím, že si najdou někoho, s kým na sobě pracovat.


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář