Lidé se někdy bojí změn

O některých lidech bych se nebál prohlásit, že jsou to „andělé na zemi“. Jaroslava Svobodu znám krátce, ale o něm bych to klidně řekl. Ačkoli na první pohled je to úplně „normální chlapík“, na druhý pohled je to člověk, který za sebou zanechává hodně dobrého. Jarda je ekozahradník, zahradní designér, školitel a mnoho dalšího …

Jardo, zkus mi říct, kdo jsi?

Jsem každým rokem někdo jiný, rád se vyvíjím. Pro mnohé jsem učitelem designu ekozahrad a rodových statků, dělám i semináře o radosti a hojnosti.

Jaká je Tvoje životní cesta, co děláš?

Rád sehrávám inspirační roli v pohledu na kompletní způsob žití. Následkem čehož dojde mnoho lidí k rozhodnutí změnit od základu životní styl a být více v souladu s tím, kdo doopravdy jsme.

Lidé se někdy bojí změn, ale když se stanou, jsou mnohem šťastnější. Život by měl každému člověku dávat hluboký smysl. Pomáhám změny iniciovat a podporovat jejich efektivní a hladký průběh.

Co jsi musel na své cestě překonat?

Musel jsem sám projít tím, co učím, a žít to. Prošlápl jsem několik cest tím obtížnějším způsobem, abych našel ty lehčí a kratší. Mám pocit, že jsem prožil už několik životů v minulých dvou dekádách. Zřejmě jsem to potřeboval, abych měl co předávat.

Co Ti dělá největší radost?

Největší radost mi dělá vědomí, že jsem absolutním tvůrcem své vlastní reality, že to opravdu jde. A že každý má tuto možnost. Stačí se této možnosti plně otevřít a dát některé nové myšlenky a přístupy do praxe.

Jak ses ke své cestě dostal?

Myslím, že s životním záměrem duše se člověk už narodí. Otázkou je, kdy a jak plně se skrze balast a různá naučená přesvědčení této své nejradostnější životní cesty dobereme. Dělal jsem prioritně, co mne baví. Nechal jsem se vést vnitřní touhou, a tak se objevily i směry a informace, které jsou s tím v souladu. Hlavně permakultura (trvale udržitelná lidská kultura) a knihy o tom, že naše myšlenky tvoří naší realitu. Kdo pochopí, jak náš svět „doopravdy“ funguje, má volnou cestu.

Co pro Tebe znamenají peníze?

Peníze jsou pro mne urychlovač hmotné tvorby. Nechávám je přitékat do záměrů, které se díky nim uskuteční efektivněji.

Samotné peníze mne v podstatě nezajímají. Balík peněz v ruce nebo na účtu mne příliš nevzrušuje. Je to fajn, dává to pocit mnoha možností, ale zároveň si uvědomuji, že peníze jsou jen dohoda, pomíjivá iluze.

Vzrušuje mne však vize, že mám k dispozici energii, která přispívá mému životnímu poslání. Dokud nám ve společnosti tato finanční iluze funguje, oceňuji každý radostný finanční příliv, i smysluplný a žádoucí odliv. Přesto pravou hojnost vidím ve vzrostlých ovocných stromech, ve stovkách jedlých rostlin na své divoké hektarové zahradě, v kvetoucí louce, v dostatku přírodou vonícího vzduchu, v pramenité vodě ze studánky …

Sedět den co den v dopravní zácpě, s mobilem u ucha, třeba i v tom nejdražším autě, je pro mne vrcholem civilizační bídy. 🙂 Představ si, že tato civilizace den ze dne skončí. Počítače naposledy bliknou, zastaví se ropa, dotace, elektřina … umělá iluze zmizí. Co zbude, co je vlastně v životě skutečné? Láska, radost, upřímné vztahy, přírodní hojnost, zdravé jídlo, zdraví. Pak se dá žít šťastně, svobodně a nezávisle donekonečna.


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář