Má životní pojištění smysl?

Jak si zkontrolovat, že máte dobře nastavené rizikové životní pojištění (dále jen ŽP)?

Smysluplné a správně nastavené životní pojištění vás má chránit a zabezpečit i s vaší rodinou v případech, které jsou velmi nepříjemné a finančně by mohly situaci rodiny zkomplikovat. Základním účelem ŽP je pojištění pro případ smrti, aby pozůstalí dokázali tuto situaci lépe zvládnout. Za peníze z pojistky mohou doplatit hypotéku, zaplatit dětem školné nebo pokrýt výpadek jednoho z příjmů. Dalším účelem ŽP je krytí klienta při nejrůznějších zdravotních komplikacích, které jsou spojené s úrazy a nemocemi – třeba v případě invalidity či pracovní neschopnosti.

K čemu životní pojištění slouží?

Je to nástroj, který vám pomůže k větší finanční stabilitě, ale neměl by to být nástroj jediný. Je to jen jedna z možností jak se zabezpečit. Dále se můžete zajistit majetkem, rezervou, firmou, investicemi atd. Dokud tohle nemáte, může být v určitých fázích života ŽP velmi dobrý pomocník. Když je produkt dobře nastaven, máte větší jistotu, že zvládnete i nepříjemnou situaci.

Bohužel, v praxi se setkávám s tím, že 90 % ŽP je nastavených špatně a částečně nebo zcela vůbec nekryjí klienta podle jeho představ a potřeb. Proto je mnoho lidí na pojišťovny naštvaných a nevěří jim, protože znají někoho nebo se jim samotným stalo, že jim pojišťovna odmítla vyplatit peníze v případě úrazu nebo nemoci.

Na co si dát pozor?

Pokud chcete mít jistotu, že máte ŽP dobře nastavené, podívejte se, zda převažují pojištění spíše na úrazy nebo na nemoci. Pokud na úrazy, máte téměř jistotu, že máte svoji smlouvu nastavenou špatně a bylo by dobré probrat její nastavení se specialistou. Statisticky je totiž mnohem pravděpodobnější, že onemocníte a v takovém případě vám špatně nastavené pojištění bude k ničemu.

Další problém, kterého si v ŽP všímám, je nastavení obmyšlené osoby, která často ve smlouvě chybí nebo je nastavena špatně. A co to vlastně ta „obmyšlená osoba“ je? V pojišťovnictví je obmyšlená osoba ten, kdo dostane pojistné plnění v případě smrti pojištěného.

V dalším článku se můžete těšit na pravdivá fakta o životních pojištěních.


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář