Není úraz jako úraz. Co na to pojišťovny?

Jaro je tu, konečně se udělalo hezké počasí a hodně lidí vyrazilo za sportem. Bohužel, mnoho z nich to odskákalo nějakým zraněním a způsobilo si úraz.

Téměř každý má pojistku a chce za úraz dostat peníze. Ne každý je ale dostane a to hlavně z toho důvodu, že nebyly dodrženy všechny podmínky. Např. lékař špatně vyplnil dokumentaci, lidé špatně dodali dokumenty na pojišťovnu nebo nebyla splněna definice úrazu.

Definice úrazu je v pojistných podmínkách a přeloženo do „lidštiny“ zní asi takto: ÚRAZ je neočekávaná a náhlá situace, která poškodila zdraví tak, že je to při vyšetření lékařem jasně viditelné (modřina, tržná rána, zlomenina atd.). Je to situace, kterou pojištěný nemůže ovlivnit.

Úraz

Když si půjdu zaběhat, někde zakopnu a upadnu, zlomím si u toho ruku, je to úraz. Bylo to neočekávané, náhlé a nemohl jsem to žádným způsobem ovlivnit (maximálně jsem si měl dát větší pozor na to, kudy běžím a kam šlapu).

Neúraz

Když si na kolečko naložím hrozně těžký náklad, při zvedání mi rupne v zádech a nemohu se hnout, je to sice také úraz, ale ne pro většinu pojišťoven. Sice to bylo náhlé, ale dalo se to očekávat a mohl jsem to ovlivnit tím, že si na to kolečko nedám tolik nákladu.

Vidíte v těch příkladech ten rozdíl? Pokud se vám někdy stalo, že vám pojišťovna nevyplatila peníze za úraz a vy nevíte proč, napište mi o tom na trusnak@k2finance.cz a můžeme se na to spolu podívat.


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář