Nepřijdete o své auto?

Při prodeji ojetých aut se dříve stávalo, že prodávající auto na úřadu odhlásil, ale nový majitel už ho na sebe nepřihlásil. Možná chtěl ušetřit za poplatky, ztížit své dohledání při přestupcích nebo se na to zkrátka vykašlal či zapomněl. Auto zůstalo v tzv. polopřevodu. Velmi obtížné pak bylo dohledat skutečného majitele.

Dotáhnout do konce takovýto polopřevod auta bude možné jen do konce června letošního roku. Auta, jejichž majitelé to neudělají, v červenci navždy zaniknou (aspoň úředně) a už nikdy nebude možné je znovu přihlásit. Takových aut může být až několik stovek tisíc.

Jak si zkontrolovat, zda je vaše auto v pořádku?

Podívejte se do „velkého“ technického průkazu. Když je v kolonce „Vlastník“ (ve starších průkazech „Držitel“) uveden správný majitel, je všechno v pořádku. Jestli není v technickém průkazu správný majitel zapsán nebo je jen v kolonce „Vozidlo převedeno – odhlášeno (na koho, kam)“, může to být problém a raději zajděte co nejdříve na registr vozidel dát všechno do pořádku.O autorovi článku

Profilovka
Pavel Mudra
ředitel společnosti
E-mail: pmudra@k2finance.cz
Telefon: +420 777 276 137
Zakladatel finančního koučingu v Čechách. Několik let pracoval ve finančním poradenství. Spolu s kolegou vybudoval úspěšnou finančně poradenskou firmu, ze které ale odešel, když zjistil, že se společníkem nesdílí stejnou vizi. Vadilo mu, že finanční poradenství se věnuje jen 20 % problémů s penězi - finančním produktům. Chyběla mu práce se zbylými 80 % - chování k penězům, rozpočet domácnosti, navyšování příjmů, snižování výdajů, emoce ohledně peněz. Svoji vizi teď úspěšně naplňuje v K2 Finance. Má skvělou manželku, tři super děti a miluje cestování na vlastní pěst a studium podnikání a lidské mysli. V životě se řídí dvěma základními hesly: "Jaký si to uděláš, takový to máš." a "Nevěř, ověř si. A co máš ověřeno, to je pro tebe pravda. Takovou pravdu už ti nikdo nesebere."
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář