Nešlapte si po štěstí aneb nejlepší investice na světě.

V minulém měsíci jsem hledal svou novou asistentku a překvapilo mě, kolik lidí si doslova dupe po štěstí.

Kdo nás znáte už delší dobu, slyšeli jste nás říkat, že nejlepší investice nejsou akcie, nemovitosti nebo něco podobného. Nejlepší investicí je vzdělání, které vyústí ve skutečnou znalost, dovednost a praktické použití. Při výběru asistentky jsem si znovu uvědomil, co konkrétně to znamená.

Na výběrovém řízení byly šikovné slečny. Lidsky bychom si sedli, zdravý rozum měly, ale … Když jsme je posadili k počítači, psaly „všemi 6 prsty“, některé nevěděly, jak pustit Excel, jiné zase neuměly hledat na internetu … Ty, které uměly dobře s počítačem, pohořely zase na angličtině. To odpoledne jsem tam stál a mrzelo mě, jak si ti lidé šlapou po štěstí.

Kurz psaní deseti prsty stojí kolem 1 500 Kč, kurz základů Excelu dokonce pouhých 150 Kč. Investice pár korun. A výsledek? Dobré zaměstnání, vyšší efektivita a tím vyšší příjem, sebevědomí, rychlost, radost z práce … roční výnos v řádu tisíců procent. 1 500 Kč za kurz psaní 10 prsty přinese ročně rozhodně mnohem víc než 150 Kč (a i to by bylo 10 %). Znáte jinou investici, která vám přinese tak vysoký výnos?

Navíc jde o výnos často doživotní. Psaní všemi deseti, znalost angličtiny … to vše už vám zůstane a vy to můžete stále znovu a znovu zhodnocovat. Investujte do sebe. To, co víte a umíte použít, už vám nikdy nikdo nevezme. Bude vám to vynášet bez ohledu na to, jaká je nálada na trhu nebo kdo je ve vládě. Přináší to bezpečí a jistotu.

Ať už si koupíte a přečtete odbornou knihu nebo si zaplatíte kurz, je to správná cesta. Třeba jedna má kolegyně si nemůže vynachválit kurz angličtiny po telefonu. Vím, zní to zvláštně, ale jak sama říká: „Když si zaplatím kurz po internetu, otevřu ho jednou nebo dvakrát a tím to skončí. Když si zaplatím lekce v jazykové škole nebo soukromého lektora, často se naskytne něco důležitějšího a já to odřeknu … Ale takhle vím, že už rok týden co týden mě čekají dva půlhodinové telefonáty, kdy si procvičím svou angličtinu. Navíc se lektor věnuje celou dobu pouze mně. Na ten telefonát si vždycky udělám čas, ať jsem kdekoliv, nemusím nikam chodit, oni sami mi v dohodnutý čas zavolají.“ Nedávno jsem tuto svou kolegyni zaslechl telefonovat s někým ze zahraničí a mohu jen potvrdit, že se posunula o veliký kus dopředu. Tohle pro ni byla rozhodně správná investice.O autorovi článku

Profilovka
Pavel Mudra
ředitel společnosti
E-mail: pmudra@k2finance.cz
Telefon: +420 777 276 137
Zakladatel finančního koučingu v Čechách. Několik let pracoval ve finančním poradenství. Spolu s kolegou vybudoval úspěšnou finančně poradenskou firmu, ze které ale odešel, když zjistil, že se společníkem nesdílí stejnou vizi. Vadilo mu, že finanční poradenství se věnuje jen 20 % problémů s penězi - finančním produktům. Chyběla mu práce se zbylými 80 % - chování k penězům, rozpočet domácnosti, navyšování příjmů, snižování výdajů, emoce ohledně peněz. Svoji vizi teď úspěšně naplňuje v K2 Finance. Má skvělou manželku, tři super děti a miluje cestování na vlastní pěst a studium podnikání a lidské mysli. V životě se řídí dvěma základními hesly: "Jaký si to uděláš, takový to máš." a "Nevěř, ověř si. A co máš ověřeno, to je pro tebe pravda. Takovou pravdu už ti nikdo nesebere."
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář