Nezávislí poradci vs. bankéři a pojišťováci

V dnešním článku nejde o žádnou „levárnu,“ na kterou byste si měli dát pozor. Jen vám chci více přiblížit náš obor, tedy finanční poradenství. V čem je rozdíl mezi nezávislým poradcem a bankéřem či pojišťovákem?

V oblasti finančního poradenství se můžete setkat s velkým množstvím poradců jak z malých rodinných firem, tak i velkých multilevelových společností, nebo přímo poradců z bank či pojišťoven. Jedním z faktorů, který finanční poradce odlišuje, je úroveň jejich vzdělání a odborných znalostí.

Možná to znáte z vlastní zkušenosti, protože rozdíly jsou obrovské. Na trhu působí velké množství lidí, ale jen minimum z nich pracuje na tom, aby byli opravdovými profesionály. Mám ohromnou radost, že firma K2 Finance právě do této skupiny profesionálů patří. Sice jsme spíše ta rodinná firma, ale právě díky tomu dokážeme lépe koordinovat naše kouče a  klientovi velmi dobře pomoci při řešení jeho potřeb.

V neposlední řadě je zde fakt, že letos čtyři z nás úspěšně splnili certifikační zkoušku EFPA ČR a stali se tak špičkovými poradci evropského formátu. Tato akce u nás strhla pozitivní lavinu a letos se na přípravný kurz ke zkoušce přihlásili hned čtyři kolegové a dvě kolegyně. Jakmile zkoušku udělají, staneme se opravdovou raritou na trhu, protože asi polovina koučů z K2 Finance bude mít tento výjimečný titul.

Protože už se na trhu pohybuji delší dobu, mám i dostatek informací o tom, jak to chodí jinde. Rozdíl mezi nezávislým finančním poradcem a poradcem z banky nebo pojišťovny je hlavně v jedné věci. Zástupci konkrétní společnosti (banky, pojišťovny) hájí zájem svého zaměstnavatele. Tím nechci říct, že tím poškozují klienta. Ale ruku na srdce, vážně si myslíte, že vám dokáží nabídnout pro vaši situaci nejlepší řešení? Spíše ne. V praxi se setkávám s tím, že nabízí produkty, které potřebují prodat, aby splnili plán. Naopak nezávislý poradce má možnost pečlivě vybrat pro klienta optimální řešení jeho situace.

 


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář