Ony to umí! A co vy?

Kdo? Děti. Nejen ty vaše nebo moje, ale všechny. A protože my všichni jsme byli děti, umíme to také. Co? Jen čtěte dále…

Nedávno jsem měl možnost absolvovat školení lektorů dětského podnikatelského klubu. Skvělá myšlenka. Hravou formou naučit děti co je to podnikání, investování, jak se tvoří zisk, jaká rizika v podnikání hrozí atd. Prostě taková podnikatelská přípravka pro děti od 6 do 14 let. Zajímavá zkušenost a hlavně moc zajímavé příběhy.

Jedna ze zakladatelek nám vyprávěla o malém chlapci, který chtěl podnikat tak, že bude prodávat jablka. Rozhodl se, že je bude prodávat v supermarketu. Rodiče mu vysvětlili, že to nejde, protože tam prodává supermarket svoje jablka, na kterých vydělává. Malý podnikatel na to odpověděl: „Dobře, tak je budu prodávat u nás před domem!“ Protože byl opravdu malý a rodiče ustrašení, vysvětlili mu, že si nemůže sám stoupnout před dům a sám prodávat. On bez zaváhání navrhl: „Tak tam, mami, pojď se mnou! Ale já prostě chci podnikat!“ Dál jsem ten příběh neslyšel. Ale vsadím se, že kdyby mu mamča řekla, že nemá čas, okamžitě by to vyřešil tím, že tam s ním může jít táta. Kdyby táta nemohl, zkusil by babičku. Kdyby babička nemohla, zkusil by … a kdyby nikdo neměl na podporu jeho podnikání čas, nejspíš by vymyslel, že udělá velikou ceduli „Prodej jablek.“ A kdyby se neprodávaly, pak by tam třeba napsal: „Prodej jablek – jsem devítiletý podnikatel a mám pro vás šťavnatá, výborná jablka.“ A kdyby ani to nefungovalo, vymyslel by něco dalšího.

Ten kluk mě inspiroval. Co kdybychom všichni byli ve svém snažení takhle buldočí, takhle neústupní, tvořiví a vytrvalí? Co říkáte? Že bychom byli mnohem dále? Přesně tak!

Ty děti to v sobě mají. A my také. Jenom u nás to možná přikryl prach několika neúspěchů, po kterých jsme se začali brát moc vážně. Měli bychom se tomu zasmát.

Pojďme na to. Přeji si, aby toto číslo našeho „časopisu ke kávě“ bylo pro vás povzbuzením a inspirací. Krásný start léta i vašich úspěchů.


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
Pavel Mudra
ředitel společnosti
E-mail: pmudra@k2finance.cz
Telefon: +420 777 276 137
Zakladatel finančního koučingu v Čechách. Několik let pracoval ve finančním poradenství. Spolu s kolegou vybudoval úspěšnou finančně poradenskou firmu, ze které ale odešel, když zjistil, že se společníkem nesdílí stejnou vizi. Vadilo mu, že finanční poradenství se věnuje jen 20 % problémů s penězi - finančním produktům. Chyběla mu práce se zbylými 80 % - chování k penězům, rozpočet domácnosti, navyšování příjmů, snižování výdajů, emoce ohledně peněz. Svoji vizi teď úspěšně naplňuje v K2 Finance. Má skvělou manželku, tři super děti a miluje cestování na vlastní pěst a studium podnikání a lidské mysli. V životě se řídí dvěma základními hesly: "Jaký si to uděláš, takový to máš." a "Nevěř, ověř si. A co máš ověřeno, to je pro tebe pravda. Takovou pravdu už ti nikdo nesebere."
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář