Pravidlo 10krát

Ať je můj denní program nabitý sebevíc, vždy se snažím udělat si chvilku na sbírání nových informací a rozvíjení sebe samého. Mimochodem, zkuste to taky. Stojí to za to!

Nedávno jsem například při cestě z práce poslouchal audioknihu od amerického autora Granta Cardoneho. Úžasný chlapík. Přednáší po celém světě o podnikání, obchodu atd.

Když ve své knize „PRAVIDLO 10X“ (Pravidlo desetinásobku) říká, že pro svůj úspěch používá zásadně masivní akce a toto pravidlo používá i na Facebooku, jdu na jeho FB stránku a koukám … 745 tisíc fanoušků. Navíc zajímavý a smysluplný příspěvek každou hodinu …Tenhle člověk opravdu dělá to, co káže.

Pokud umíte anglicky (nebo se učíte), audioknihu The 10X Rule (ke stažení na Audible.com) vřele doporučuji. Je o tom, jak dosahovat svých cílů s přehledem a ne zázrakem.

Že chcete vědět víc, o čem to je? Základní myšlenka je tato: když jdete něco dělat, jděte do toho s desetinásobným úsilím, než jaké odhadujete, že bude na dosažení cíle třeba. Domluvte si víc schůzek, oslovte víc lidí, jděte na víc pohovorů … Pak máte jistotu, že svého cíle dosáhnete. Proč nefunguje jednonásobek úsilí? Prostě proto, že úspěšný život vyžaduje něco víc. Je riskantní spoléhat na to, že se vám nic nepřiplete do cesty, nic se nezpozdí, nikdo nebude marodit … Nepřemýšlejte o tom, že se vám něco přihodí. Prostě zařiďte, že vám to případně bude jedno, protože budete mít dostatečnou rezervu.

Uznejte, že pokud díky téhle radě skončíte třeba s dvojnásobnými výsledky, než byl váš původní cíl, na mě ani autora knihy se nejspíš zlobit nebudete. 🙂O autorovi článku

Profilovka
Pavel Mudra
ředitel společnosti
E-mail: pmudra@k2finance.cz
Telefon: +420 777 276 137
Zakladatel finančního koučingu v Čechách. Několik let pracoval ve finančním poradenství. Spolu s kolegou vybudoval úspěšnou finančně poradenskou firmu, ze které ale odešel, když zjistil, že se společníkem nesdílí stejnou vizi. Vadilo mu, že finanční poradenství se věnuje jen 20 % problémů s penězi - finančním produktům. Chyběla mu práce se zbylými 80 % - chování k penězům, rozpočet domácnosti, navyšování příjmů, snižování výdajů, emoce ohledně peněz. Svoji vizi teď úspěšně naplňuje v K2 Finance. Má skvělou manželku, tři super děti a miluje cestování na vlastní pěst a studium podnikání a lidské mysli. V životě se řídí dvěma základními hesly: "Jaký si to uděláš, takový to máš." a "Nevěř, ověř si. A co máš ověřeno, to je pro tebe pravda. Takovou pravdu už ti nikdo nesebere."
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář