Tu je potřeba něco koupit, támhle zaplatit složenku… a než se člověk naděje, výplata je v čoudu. Znáte to?

V červnovém čísle časopisu Finanční stabilita vyšel článek 7 kroků, jak dostat prašule pod kontrolu. V článku je jednoduchý návod jak si sestavit rodinný rozpočet a tady vám nabízíme nástroj, který vám to celé ještě více usnadní.

Připravili jsme tabulku, do které si můžete zapisovat všechny své peníze – ty co vyděláte i ty co utratíte. Pomůže vám sestavit rodinný rozpočet. Sama tabulka vám pak spočítá, jak na tom jste, kolik jste za co utratili a kolik vám ještě zbývá.

Proč je dobré dělat si rozpočet a zapisovat si všechny účty?

  • Vždy víte, za co jste peníze utratili.
  • Na konci měsíce vidíte, kolik peněz vám zbylo (nebo chybělo).
  • Vidíte, kolik peněz můžete tenhle měsíc ještě utratit.
  • Když plánujete nějaký zvláštní výdaj, víte, jestli si to můžete dovolit.
  • Vaše děti vidí, že o peníze je potřeba se starat. Když u vás uvidí, že si děláte rozpočet, mnohem snáz se také naučí vycházet s penězi. Jednou tak budou samostatné i co se peněz týká.

Jaké to je vědět, kam Vaše peníze plynou, si přečtěte v tomto článku.

V článku jsou osobní zkušenosti a praktické rady do začátků. Zjistíte, co Vás na tom bude štvát i proč na takovou tabulku už nikdy nedáte dopustit.

Nechte si poslat tabulku pro snadné vedení vašeho RODINNÉHO ROZPOČTU.

Získáte všechny výhody, které vedení rodinného rozpočtu přináší. Tabulka je ve formátu .xls. K jejímu otevření je potřeba pouze program excel nebo nějaký jemu podobný. Úplně postačí i kancelářské programy OpenOffice, které jsou zdarma. S tabulkou se vám tak bude snadno pracovat na jakémkoliv počítači.

Tabulku RODINNÉHO ROZPOČTU vám zašleme na e-mail.