Síla myšlenky

Od dětství je každému z nás říkáno, co dělat smíme, co nesmíme, na co máme a naopak nemáme. Ne vždy jsou to slova, která mají podpořit. Někdy mají za úkol nás odradit nebo vyjadřují strach druhé osoby…

Všimli jste si, že ty černé, varovné, limitující myšlenky máte v hlavě možná každý den? Nemůžu, nesmím, nedokážu, na to nemám, je toho na mě moc, co by tomu řekli ostatní, jak bych vypadal, nejsem dost dobrý…

Je mnoho moudrých knih, videí, citátů a článků, které nám říkají, jak bychom měli o věcech přemýšlet, na co myslet a že ty negativní myšlenky bychom měli raději ihned zahnat. Ale jak to udělat? Vyžaduje to hodně odvahy a víru v sebe sama. A na samotném začátku to chce hlavně ROZHODNUTÍ. Rozhodnutí nás samotných.

Vyzkoušejte si to sami na sobě.

1. Vypište si všechny ty „super“ myšlenky, které slýcháte ve svojí hlavě. Možná zjistíte, že nejsou úplně vaše. Že jsou převzaté od někoho jiného. Prostě udělejte jejich seznam.

2. Řekněte si, že to, co je tam napsané, není pravda. Prostě se na ten seznam na konci usmějte, s díky ho uzavřete a rozhodněte se, že máte odvahu začít dělat některé věci trochu jinak.

3. Napište si, co dělat můžete, co chcete, v čem jste schopní a dobří. A věřte, že jste mnohem schopnějšími, než si dovedete představit a přiznat.

4. Napište mi a podělte se o výsledek. Prostě se rozhodněte. Jděte do výzvy, začněte něco nového. Něco, z čeho možná dnes máte obavu. Najděte v sobě tu udupanou a skrytou vnitřní sílu. Držím vám palce!

Budu ráda, když se se mnou podělíte o svůj první krok – o rozhodnutí, překonání strachu a vykročení do neznáma. Jsem vám k dispozici na e-mailu zhlavkova@k2finance.cz


Štítky:


Zanechat komentář