Stavíte penězovod nebo nosíte kýble?

Dnes bych se chtěl podělit o nosnou myšlenku z tréninkového investičního semináře z Brna. Je to příběh o dvou lidech. Říkejme jim třeba Leňo a Beňo.

Oba žijí v jednom malém městě mezi horami. Uprostřed tohoto města stojí stará studna, která z neznámého důvodu vyschla. Tak město vypsalo výběrové řízení na dopravu vody z nedalekého jezera do nádrže k tomu účelu zbudované.

Přihlásili se do něj Leňo a Beňo. Vzali nakonec oba dva a oni se pustili do práce. Leňo koupil velký kýbl a pustil se do přenášení vody z jezera do nádrže. Pracoval celý den, aby stihl uspokojit potřeby celého města, jeho snažení bylo odměněno dobrou odměnou.

Beňovi první kroky vedly do banky. Vzal si půjčku, nakoupil materiál a najal si několik lidí a zavřeli se do skladu kousek za městem. Leňovi to nevadilo, zbylo na něj víc práce. Aby práci zefektivnil, pořídil si druhý kýbl a zvýšil tak množství přepravované vody a tím i svůj příjem. Leňo se stával váženým občanem „vodonošem“, o Beňovi se začalo říkat, že svou šanci na dobrou práci promarní a že je to snílek.

Trvalo rok než Beňo poprvé odhalil svůj plán, přišel s projektem na vybudování vodovodu, který dopraví vodu z jezera do města za 10% toho co dnes platí Leňovi a zaručí, že voda bude úplně čistá a dostupná 24 h denně po celý týden.

Po dalším roce se mu vodovod podařilo vystavět a lidé začali platit za vodu, která jím do města proudila. Beňo zároveň prodal nápad i dalším městům a začal si účtovat minimální poplatek z každého litru vody za využití svého nápadu a bohatl více a více a jeho vodovod se stal pro něj skutečným penězovodem. Leňo musel jít s cenou velmi dolů, dokoupit další dva kýble a pracovat i v sobotu a neděli, aby si svou práci dokázal aspoň udržet.

Je vám to povědomé? Taky máte pocit, že jen neustále nosíte stále těžší a těžší kýble a za méně peněz a radosti? TAK TO ZMĚŇTE! Najděte svou cestu k vybudování „penězovodu” a začněte s vytvářením vlastního bohatství.O autorovi článku

Profilovka
K2 Finance
Revoluční 503/35, 301 00 Plzeň
E-mail: info@k2finance.cz
Telefon: +420603296292
Pomocí finančního koučinku dostáváme naše klienty do finanční stability. Naším úkolem je pomáhat klientům kontrolovat jejich finanční toky a pomocí správné kontroly financí zlepšovat jejich životy.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář