Než se pustíte do tvorby rozpočtu, je nejlepší nejdříve si rozepsat veškeré náklady, které jsou spojené s Vánoci. To znamená: dárky, balicí papír, pohledy, známky, Vánoční večeře, přísady na pečení cukroví a další. Podrobný návod jak na to, Vám zašleme mailem, pokud v pravém sloupci vyplníte své údaje.

Jedna z největších chyb při plánování vánočních výdajů je to, že se člověk podívá na internet nebo do obchodu a říká si: „Jak já všechny ty dárky zaplatím?“ Tohle je obrácený postup a je to špatně. Člověk by měl začít tím, že si řekne, kolik si můžu dovolit a kolik chci utratit za letošní vánoce a potom použít náš plánovač rozpočtu a musíte vyjít s touhle částkou, jinak skončíte v mínusu. Je nesmysl kvůli jednomu dni (protože Vánoce jsou jeden den) zruinovat několik dalších měsíců vašeho rozpočtu nebo doplácet na ten jeden den ještě několik měsíců nebo roků do budoucna.

Stáhněte si dole pod textem excelovský soubor „Vánoční rozpočet“ a začněte s ním ihned pracovat. Vyhnete se tak tomu, že na něco při plánování vánočních financí zapomenete, ale hlavně se díky tomu nedostanete do mínusu a nebudete si muset na dárky půjčovat!

Přihlaste se vpravo k odběru našeho e-mailového newsletteru ZDARMA a získejte navíc VÁNOČNÍ CHECKLIST jako dárek. Díky němu budete na Vánoce připraveni jako nikdy. Navíc Vám pošleme několik dalších tipů, jak vůbec s Vánočním rozpočtem pracovat.

 

 

K rozpočtu, bych rád dodal, že rozpočet je od slova rozpočítat, tedy dopředu si říct, kolik peněz kam půjde. Pokud už jste peníze utratili a držíte v ruce účtenky, pracujete na účetnictví. Nikoliv na rozpočtu.