Velikost člověka!

V zářijovém čísle Finanční stability jsem psal o horolezeckém filmu Cesta vzhůru, který jsme i my sponzorovali. Psal jsem tehdy také o tom, že hlavní hrdina filmu Radek Jaroš dostal v roce 2009 cenu Fair play za záchranu několika lidských životů, když neváhal ohrozit sám sebe a pomohl tam, kde jiní pomáhat odmítli.

Do třetice jsem v září psal i o Honzovi „Trávovi“, který právě odjížděl na svou letošní expedici. Jeho cílem byl vrchol nepálské osmitisícovky Manaslu (8 163 m. n. m.). Psal jsem, že je nejenom skvělý horolezec, ale i skvělý člověk, který nikdy neváhá pomáhat. To jsem ještě nevěděl, že Honza bude mít možnost to znovu ukázat, bohužel. Co tím myslím? Po několikadenní odmlce, kdy z velehor nepřicházely žádné zprávy, dorazila tato:

„Až do C4 (poslední kemp pod vrcholem – pozn. redakce) šlo všechno hladce – výhledy, panorámata, sluníčko, výlet, pohoda … S dramatickým západem slunce začalo peklo … z jednoho stanu se ozývá volání o pomoc. Nacházíme dva týpky v totálně zbědovaným stavu. Lékárny a saťák do pohotovosti a začínáme organizovat záchranu. Venku vítr, mínus 30, signál na houby, kromě Čechů se klasicky k pomoci nikdo jiný nemá – vrchol je vrchol :-(. Děláme co můžem, ale přesto jeden z nich umírá. S druhým nám dopoledne přichází pomoci šerpa s kyslíkem při transportu do C3, kde ho vyzvedne vrtulník. Tady končí výstup, kopec letos opouštíme úplně …

Smekám klobouk a hluboce se klaním lidství, které tahle expedice ukázala ve chvíli, kdy se jiní otáčeli zády.


Štítky:

O autorovi článku

Profilovka
Pavel Mudra
ředitel společnosti
E-mail: pmudra@k2finance.cz
Telefon: +420 777 276 137
Zakladatel finančního koučingu v Čechách. Několik let pracoval ve finančním poradenství. Spolu s kolegou vybudoval úspěšnou finančně poradenskou firmu, ze které ale odešel, když zjistil, že se společníkem nesdílí stejnou vizi. Vadilo mu, že finanční poradenství se věnuje jen 20 % problémů s penězi - finančním produktům. Chyběla mu práce se zbylými 80 % - chování k penězům, rozpočet domácnosti, navyšování příjmů, snižování výdajů, emoce ohledně peněz. Svoji vizi teď úspěšně naplňuje v K2 Finance. Má skvělou manželku, tři super děti a miluje cestování na vlastní pěst a studium podnikání a lidské mysli. V životě se řídí dvěma základními hesly: "Jaký si to uděláš, takový to máš." a "Nevěř, ověř si. A co máš ověřeno, to je pro tebe pravda. Takovou pravdu už ti nikdo nesebere."
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář