Vypovědět. Nevypovědět. Vypovědět…

Louky jsou v létě poseté rozkvetlými kopretinami a když si nejste jistí, jak se v něčem správně rozhodnout, jdete otrhávat okvětní lístky. Opravdu je to nejlepší řešení?

V některých situacích by se Vám to určitě nevyplatilo. Třeba při výpovědi životního pojištění, kde máte pojištěné trvalé následky, invaliditu nebo denní odškodné v případě nemoci, úrazu či hospitalizace.

Typický případ z běžné praxe: už nějaký čas si platíte takové životní pojištění, přijde k Vám pan XY z firmy ABC a spočítá, že dokáže udělat stejné pojištění, ale levnější o 200 Kč. Jste spokojení, smlouvu zrušíte a podepíšete smlouvu novou. Pan XY je „happy“, vy také. Tak co je tedy špatně?

Čekací lhůty.

Už jste slyšeli o čekacích lhůtách? Když uzavřete pojistku, jsou u některých rizik dané lhůty, během kterých na tato rizika nejste krytí. To budete až po jejich uplynutí. U zrušené smlouvy už jste měli čekací lhůtu za sebou, jenže teď Vám běží nanovo!

Pokud se Vám, nedej bože, něco přihodí v této lhůtě, máte smůlu.

Druhá důležitá skutečnost. Pokud jste měli v době trvání původní pojistky úraz nebo u Vás propukla nějaká nemoc, je dobře, že jste pojištění. Pokud tuto pojistku zrušíte a budete chtít uzavřít novou, může se stát, že Vám dá pojišťovna na postižené části těla či zdravotní potíže tzv. výluku, anebo Vás dokonce vůbec nebude chtít pojistit.

Je tedy dobré vědět, zda pan XY sleduje prospěch Váš, nebo svůj. Mohlo by se Vám totiž stát, že nakonec nebudete mít pojistku žádnou.O autorovi článku

Profilovka
Radka Mudrová
vedoucí úvěrového centra
E-mail: rmudrova@k2finance.cz
Telefon: +420 777 259 168
Už 10 let pomáhám klientům získávat jejich vysněné bydlení a řešit jejich finance tak, aby o nich přemýšleli jinak - aby je bavily a měli z nich radost. S rodinou rádi lyžujeme, cestujeme, jezdíme na kole...a rádi pomáháme v aktivitách, které zlepšují život lidí v téhle zemi.
Více článků od autora >>>

Zanechat komentář